songul @ kamuguncel.com

İETT İBB'nin en çok kar eden şirketi olarak övünülerek söyleniyor. Peki vatandaşına birinci sınıf hizmet sunabiliyor mu ?

Bir vatandaşlara soralım isterseniz. 

İETT, vatandaşların üst üste yolculuk yapmasını mı istiyor ?

İETT, vatandaşların duraklarda sesiz adam gibi durmasını mı istiyor ?

İETT, vatandaşları işlerinden kovdurmak mı istiyor ?

İETT, vatandaşları stres içerisinde hasta etmek mi istiyor ?

Geçenlerde bir ziyarete gitmek için toplu taşıma araçlarını kulandım. Gideceğim yere olan sefer otobüsünü uzun süre beklemenin ardından ki hemen hemen 1 saat insanlar ile beraber durakta bekledik.

Neyseki otobüs gelmesine sevindik ama kısa sürdü. Çünkü otobüs tıka basa doluydu. Vatandaşların şanslı olanları binerken şansız olanları kimbilir ardında ne kadar daha otobüs bekleyecekti.

Neyse ben binen şanslılardandım ama bana kalan arka kapıda nefes alacak kadar yer oldu. Otobüs kalktı bu sefer trafik çilesi. Giderken bir durak geldi karşımıza, otobüse sevinç gözleri ile bakan vatandaşlar biriksede binecekleri yer olmadığından şoför kapıları açamadı.

İstanbul mega kent. Evet İETT'de en çok kar eden belediye şirketlerinden birisi. Vatandaşlarına birinci sınıf olmasada bir koltuk veremiyor mu acaba ?

İETT yöneticileri bu çileyi birgün çekse bunlar olur mu acaba ?

Nitekim vatandaş bu çileyi hergün çekiyor. Hadi kar etmiyor diyelim ve hemen hemen herşey için borçlanan belediyelerimiz vatandaşa güzel hizmet için biraz daha borçlanamaz mı ?

Hadi bunu da geçtim. Yöneticiler lüks kahvaltı masraflarından kıssa ve vatandaşın huzuru için özveri gösterse olmaz mı ?

Vatandaş bunu haketmiyor mu ?

Vatanına herşeyini veren bu çileler ile yoğrulan vatandaşa bir koltuk vermek bu kadar zor mu ?

Tek beklentimiz yöneticilerimizin ulaşımda vatandaşları düşünerek bu çileyi bitirecek hamleler yapması. 

Sevgi ve saygılar ile...