Alicerrahi @ kamuguncel.com

"Biz genişletilmiş Ortadoğu ya da Büyük Ortadoğu projesinin eş başkanlarındanız ve bu yolda ki düşüncelerimiz de Diyarbakır parlayan bir yıldız şehir olabilir..."  benim değil bu ülkenin kritik noktalarındaki yöneticilerin ağzındaki kelamlar bunlar...

Biraz internet geçmişini kurcalarsanız çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz...
Ara ara başka başka konuşmaların içerisine serpiştiriliyorlar ama neredeyse kimse dikkat etmiyor, önemsemiyor belki kaale almıyor.. 


Ya bu adamlar bizim yıllardır ulaştığımız meseleleri yazıyor çiziyor uyguluyor biz hala Avrupa Birliği ,Rusya ,Suriye,Almanya uğraşıp gidiyoruz..

Farkında değil misiniz amaçları belli ve bu hiç mi hiç hayrınıza değil...


Büyük Ortadoğu Projesi , 21'inci yüzyılın ilk on yılında, özellikle müslüman dünyasından Suriye,  İran, Türkiye ,Afganistan ile çeşitli ülkeleri kapsayan, Amerika tarafından ortaya atılan siyasi terimdir. Yada idea.


Bu politikanın hedefleri arasına zaman zaman Güney Kafkasya  ve Orta Asya'daki çeşitli ülkeler de dahil edilmektedir. Bazı konuşmalarda konuşmacılar, önemli oranda müslüman çoğunluğa sahip alanları işaret etmek amacıyla bu terimi kullanırlar.
8-10 Temmuz 2004 tarihinde ABD Başkanının  başkanlığında Sea Island, Georgia'da düzenlenen G8 zirvesi sonrasında, B.O.P.'un genel olarak benimsendiğine dair bildiri yayınlanmıştır.

"Gelecek Forumu" adı altında bir mekanizma ve bu mekanizma kapsamında Geniş Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkeleri için oluşturulacak "Demokrasi Yardım Diyaloğu"'nun eşbaşkanlığını, Türkiye, İtalya ve Yemen'in yürüteceğine dair karar alınmıştır.

Irak'ın işgalinden sonra hız kazanan bu fikir akımı Tunus, Mısır, Libya ve benzeri ülkelerin peş peşe domino taşları gibi yıkılmasına sebep olmuştur. Şu an Suriye ve Irak'ta olan kargaşanın yegane sebebi budur... Eğer ara ara Türkiye'nin ne yapmaya çalıştığını anlamazsanız ya da çalıştırıldığını bunlar bir aklınıza gelsin... Bir de Ortadoğu'daki bu kargaşada Mehdi bekleyenler hatta bulduklarını düşünenler var ki en çok onlar dikkat etsin ahir zamanda Mehdi ve Deccal çok karıştırılır. Ne tarafta olduğunuza emin olun.. Sevdiğiniz kişi istemese bile yanlış tarafa hizmet ediyor olabilir...

Deccal, Arapça bir kelimedir, "decl" kökünden gelir. Sözlüklerde verilen mânâya göre Deccal,"yalancı, hîlekâr; zihinleri, gönülleri, iyi ile kötüyü, hak ile bâtılı karıştıran, bir şeyi yaldızlayıp gerçek yüzünü gizleyen, bucak bucak her yeri dolaşan müfsid ve mel'ûn bir kişidir."işi zaten kandırmak olan bu kişiye karşı Topla tüfekle değil sadece bilgi ile mücadele edebilirsiniz ,O da varsa.. dikkat edin... Bir yazarın da dediği gibi ,Mürekkebin akmadığı yerde kan akıyor.. Uyan..

Hiçbir şey göründüğü gibi değildir vesselam...