Göreve iadeler KHK'sı yayınlanacak mı ? Kamudan ihraç edilenlerden suçsuzlar göreve ne zaman dönecek? Göreve iadeler ne zaman olacak ?

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımıcı Numan Kurtulmuş gündeme dair açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kurtulmuş, bir gazetecinin ''Bakanlardan bazı açıklamalar gelmektedir. Yeni bir KHK yayınlanacak mı ? '' sorusunu cevaplayan Numan Kurtulmuş, yeni bir KHK'nın çıkacağını belirtti. 

BRUNO KAHL'A TEPKİ

Alman İstihbarat Teşkilatı Başkanı Bruno Kahl'ın 15 Temmuz darbe teşebbüsünde FETÖ izine rastlanmadığını ya da Türkiye'nin FETÖ'nün bu işin arkasında olduğuna dair ifadelerinin inandırıcı, ikna edici olmadığını söylediği cümleler gerçekten hiçbir şekilde kabul edilebilir değildir. FETÖ'nün bu işin arkasında olduğunun ispat edilebilmesi için 250 kişinin değil 250 bin kişinin mi ölmesi gerekirdi.

"BİZ BUNU SİNEYE ÇEKMEDİK"

PKK hem Almanya tarafından hem Avrupa Birliği tarafından resmen uluslararası terör örgütleri listesine alınmış bir örgüttür. Bu örgütün, açıkça posterleri, sloganları ve pankartlarıyla Türkiye karşıtı bir gösteri yapmasına müsaade etmek ama bir takımın iş birliği anlaşmalarında taraf oldukları Türkiye'nin bakanlarına herhangi bir toplantı izni vermemek hiçbir standarda uymaz, hiçbir akıl, izan ve insaf ölçülerine sığmaz. Dolayısıyla da bu tavrı da kabul etmediğimizi, bu tavrı da hiçbir şekilde sineye çekmediğimizi, bu tavrı açıkça kınadığımızı bir kere daha ifade ediyoruz."

YENİ KHK GELECEK

Yeni bir KHK çalışması var. Son noktaya doğru getiriliyor.

AB İLE GERİ KABUL ANLAŞMASI

Geri kabul anlaşması bu toplantıda gündeme gelmedi.