Bakanlar Kurulu Kararları ile çıkarılan KHK'lara bir yenisi daha eklenmesi beklenmektedir. 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından devlet içerisinde bulunan çeşitli terör örgütleri ile mensubiyeti olan görevliler KHK'lar ile ihraç edilmektedir. 

FETÖ ile mücadelede göreve iade ve ihraçların bulunduğu KHK'lar yayınlandı. Birçok kamu çalışanı KHK'lar ile ihraç edilmiş, ihraç edilenler arasından suçsuz olanlar ise iade edilmiştir. En son 9 bin 103 polis açığa alınmıştı. 

Emniyette 1009 mahrem imamının tespitinden sonra 9 bin 103 polis açığa alınması ile gözler çıkacak olan yeni KHK'ya çevrildi. Söz konusu açığa alınma listeleri üzerinde yapılan çalışmalar neticesinde ihraç listeleri hazırlandı. Yeni çıkacak olan KHK'lar  ile çoğunluğu Emniyet Teşkilatından olmak üzere TSK mensuplarından oluştuğu öğrenildi. 

KHK NE ZAMAN ÇIKACAK ?

Bakanlar kurulunda KHK ile ihraç edilecek ve iade edilecek listelerin son halinin verilmesinden sonra yayınlanması beklenmektedir. 16 bin civarında kamu görevlisinin KHK ile ihraç edileceği tahmin edilmektedir. 

Kabine değişikliğinden önce KHK'nın çıkması kuvvetli olasılık olarak gözükmektedir. Çıkacak KHK ile göreve iadelerin olacağı da belirtilmektedir.

kaynak:ajanskamu.net