atanamadığı için yıllardır kimsenin beğenmediği gitmediği burun kıvırdı yerlerde Asgari ücretin altında ve tam yapmayan bir sigorta primi ile yağmur çamur Kar kış demeden memleketin ücra köşelerinde okullarındaki öğrencilerin eğitim ve öğretimine mahrum kalmaması için fedakarca görev yapan ücretli öğretmenlerin kadroya almayı çok gelen okuma yazma Dayı bilmeyen ve hiçbir şartta Ecoş olmadan direk memurluk kadrolarına alınan taşeron işçilere verilen hak ve kadroyu  ücretli öğretmenlerde istemektedir.

 Cumhurbaşkanı''a Sesini duyurmaya calisça öğretmenler, 

"biz ücretli öğretmenler olarak kadroya alınma mız için gerekli çözümü aşağıda sunuyoruz umarız Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın bakanımız haykırışları mıza ve Feriha adımıza kulak vereyim bizlerin kadro mağduriyetini bir an önce giderim ellerini canı gönülden istiyoruz.

 

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atama yönetmeliği aşağıdaki şekilde değiştirilerek Ücretli öğretmenler kadroya alınmalıdır.

Kontenjanların belirlenmesi

1) Atama izni verilen Öğretmen kadrolarının en fazla yüzde biri yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama kullanılır.

2) yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama için ayrılan kontenjanın dışında kalan kadrolar ilk atama için kullanılır beden eğitimi öğretmenliği ilk atama kapsamında ayrılan kontenjanın en fazla yüzde onu milli sporcuların atamalarında kullanılır.

3) Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde 3 yıl ve üzeri görev yapan eğitim fakültesi mezunu ya da pedagojik formasyon sahibi tüm Ücretli öğretmenler Öğretmenlik atama alanları baz alınarak Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde kadrolu öğretmen olarak atanırlar.

 

4) Milli Eğitim Bakanlığı ve bağlı okullarda görev yapan eğitim fakültesi mezunu veya pedagojik formasyon sahibi 3 yıl ve üzeri görev yapan tüm Ücretli öğretmenler arasından öğretmen atama kontenjan sayısının yüzde 20'sini geçmemek koşuluyla mezun oldukları alanların Bakanlığın öğretmenliği atanacakların tespitine ilişkin kararına göre atama yapılacak alana uygun olması şartıyla öğretmen olarak atanmak üzere başvurabilirler.

Şeklinde değiştirilerek ömrünü Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde ücretli öğretmen olarak görev yapan, ücretli öğretmenlerimiz ödüllendirilmeli, ücreti öğretmenlik bir kariyer basamağı haline getirilerek öğretmenlerimizin tecrübe deneyim sahibi olmaları sağlanmalı ve deneyim ve tecrübelerinden yararlanılmalıdır.

Bunlar yapılamıyorsa da ücretli öğretmenlerin ücretleri ve hakları kadrolu öğretmenlerin ki ne en azından yakın olacak şekilde ayarlanmalıdır.