Türkiye milyoner göçler sıralamasında Dünya üçüncüsü oldu. 2017 yılında Dünya üzerinde 95 bin milyoner göç ederken, Türkiye 6 bin Milyoner göç verdi. 

Güney Afrika merkezli New World Weath'dan elde edilen verilere göre Türkiyeyi geçen yıl terkeden milyoner sayısı 6 bin oldu. Türkiye'yi son iki yılda terkeden milyoner sayısı böylelikle 12 bin oldu. 

2017 Yılında 82 bin olan Dünya'daki milyoner göç sayısı 2016 yılında 64 bin civarındaydı. Ortalama bir yılda 18 bin milyoner göçü daha yaşandı. Göçlerin başlıca nedenleri arasında; güvenlik, sağlık, eğitim, iklim ve temizlik olarak belirlendi. 

En fazla milyoner göçü alan ülke 10 bin ile Avusturalya  oldu. Avusturalya'yı takip eden ülkeler ise ABD, Kanada, Birleşik Arap emirlikleri, İsrail, İsviçre, Yeni Zellanda ve Singapur oldu. 

HANGİ ÜLKE GÖÇMENLERİ NEREYİ TERCİH ETTİ

2017 yılında 10 bin milyoner göç veren Çin, ABD, Kanada ve Avusturalya'yı tercih etti. 9 bin milyoner göç ile ikinci sırayı alan Hindistan vatandaşlarının tercihi ise ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Avusturalya ve Kanada oldu. 6 bin Milyoner göç veren Türklerin ise tercihleri, Avrupa Birliği Ülkeleri ve Birleşik Arap Emirlikleri oldu.