Hızla gelişen teknoloji, çocukların gelecekte istihtamını ve geleceğini tehdit ederken bu gidişten kurtulmanın çözümleri nelerdir ?

Öğrencileri tehdit eden teknolojik gelişmelere nasıl direnç gösterebiliriz ?

Dünyanın her yerine birisine samimiyetle bir derecede konuşmak ucuz ve kolaydır. Bilgiyi, uzak mesafelerde , ayrıntılı olarak ve toplu halde dijital olarak nakletmek basittir, ancak etkileri basit değildir.

Sürsüz iletişimsiz bir dünyada eğitim avantajları vardır: bilgi anlık, çok miktarda ve çeşitli kaynaklardan elde edilebilir; Ve dünyanın dört bir yanındaki akranlarla işbirliği mümkündür.

Öğretmenin rolü daha nüanslı hale gelmiştir - bilginin alınması ve iletilmesi yerine küratörlük yapmak ve eleştirmek.

Öğretim ve öğrenme daha koşullu ve işbirliğine dayalı hale gelir, ancak uzman öğretmen girdisineolan ihtiyaç daha da acil hale gelir.

Bu eğitimciler olarak bizim rolümüz çocuklara öğretmek için değil sadece olduğunu söyledi içindeböyle bir dünyada; Onlara o dünya hakkında bilgi vermeliyiz.

Teknoloji uzak toplumları yakınlaştırırken yakınl toplumları bölmektedir.

Profesör Baldwin, BİT odaklı küreselleşmenin insanları uzak mesafelerden nasıl bir araya getirdiğini gözlemlemekle birlikte, aynı zamanda kendi toplumlarında bile insanları parçalamayı tehdit ediyor.

Bilgi ekonomisindeki hizmet işlevlerini dışkaynağa alma becerisi, bir çok beyaz yakalı işe, sanayi dışı sanayileşmenin ilk turunun imalatına ne yaptığını tehdit etmektedir.

Ekonomiler ve toplumlar bir saatlik mesai yapısını bırakarak boşaltılacak - bir taraftan yüksek ücretli uzman işçiler ve diğerinde temizlik, ikram ve güvenlik konularında az yetenekli işler yapacaklar.

Öğretim ile ilgili bu dünyanın sorunları beraberinde getirmektedir.

Bugünün öğrencileri, teknolojiyi etkin küreselleşme ile yeniden yapılandırılmış sosyal hayatlarını yaşıyorlardı. Ancak, sosyal ufukları genişledikçe ekonomik umutları da daralıyor gibi görünüyor .

Gençler, farkındalık ve duyarlılıklarında etkileyici bir şekilde küresel olma eğilimindedirler. Bu durum ekonomik koşulları zorluyor mu?

Dayanıklılık, dijital açıdan zorlayıcı dünyalarıyla ilgili eleştirel bir anlayışla birleşince, bugün genç insanlara öğretebileceğimiz en önemli şeylerdir.