Taşeron İşçilere kadro verilmesi yılan hikayesine gelmişti. Her seçim öncesi hemen hemen gündeme gelen taşeron işçilere kadro sözü bir türlü sonuçlanmadı. Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu, iktidar olması durumunda taşeron işçilere kadro verileceğini ve 2016'da hayata geçirileceğini belirtmişti. 

Taşeron İşçilere Kadro Ne zaman verilecek ?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ESMEDYA'yı ziyaret etti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu ziyaretinde gündeme ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu. Ayrıca Çalışma Bakanı Müezzinoğlu taşeron işçilerin kadroya alınması hakkında da açıklama yaptı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu taşeron işçilerin kadroya alınması konusunu kamu çalışanı reformu kapsamında çözeceklerini aktardı. Çalışma Bakanı Müezzinoğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

 

"Biz bu reformu yapamadığımız sürece ülkenin dinamiklerini güçlü hale getiremeyiz. Konu ile ilgili olarak benim dönemimde iki ayrı çalıştay yaptık. Kamu çalışanı reformunda henüz mutfak çalışmasındayız. Biz bunu yaparsak taşeron işçilerin kadroya alınması konusu da çözülecek. Yarı zamanlı çalışanlar, sözleşmeli çalışanlar,4A, 4B, 4C gibi birçok personel var. Bu konu kıdem tazminatı gibi çok paydaşlı bir konu. Burada taşeronda çalışan arkadaşlara 'biraz daha sabır' diyoruz."

 

Her seçim dönemi vaatler arasında olan Taşerone kadro sözünün yerine getirilmesi binlerce çalışanı mutlu edecek.