Bilindiği üzere Tarım ve orman Bakanı Bekir Pakdemirli 2018 ve 2019 yılında atama yapılıp yapılmayacağına dair bir çok soru önergesi soru olmaktaydı bakan pakdemirli bu sorulara cevabını 16 11 2018 tarihinde Tarım Bakanlığı bütçe görüşmelerinin soru cevap kısmında verdim bakan memur atamaları için ek bütçe talebinde bulunacağını söyledi işte o görüşmeler.

Sayın Başkan plan ve bütçe komisyonunun değerli üyeleri bakanlığı mı 2019 yılı bütçesini görüşmek üzere huzurlarınızdayım Tarım ve orman Bakanlığı bütçemize açarken Allah'tan bol yağışlı bol verimli bol bereketli bir yıl diliyorum.

malumunuz olduğu üzere gıda ve hayvancılık Bakanlığı ile orman ve Su işleri Bakanlığı görevleri tarım ve orman bakanlığı çatısı altında birleştirildi bu organizasyon yapısını yıl sonuna kadar norm kadro çalışmasında 2019 yılı 2. Çeyreği kadar tamamlamayı hedefliyoruz.

son cümlede de değerli milletvekilleri kapatmadan önce atamalarla ilgili olsun atamalarla ilgili de bakın iki bakanlık birleştir Biz buradan biri sinerjide bekliyor organizasyon yapımız da önümüzdeki tahmin ediyor birkaç ay içerisinde belli olacak. bu belli olmanın akabinde Biz norm kadro çalışmasında bitirmiş olacağız bugün itibarıyla Ben Yeni devletin bir koltuğunda arkadaşınız olarak devletin haklarını sonuna kadar muhafaza ederim ihtiyaç varsa sonuna kadar arkasında olurum.

bakan ihtiyaç olduğunda yeni bütçe alırım hazine maliyeden alırım ondan sonra da eğer ihtiyaç yoksa da durun arkadaşlar derim.