Sultangazi İsmetpaşa mahallesi Kapalı Pazar civarında Türk gençler ile Afgan Uyruklular arasında çıkan kavgada bir Türk genci hayatını kaybetti. 

Sultangazi ilçesi İsmetpaşa mahallesinde çıkan kavgada Afgan uyruklu 4 genç Sultangazispor Taraftarlar Derneği yöneticilerinden Ramazan Şahin’i öldürdü.

Sebebi henüz belirlenemeyen olay akşam saatlerinde İsmetpaşa Mahallesi Ordu Caddesi’nde yaşandı. Sultangazispor’un amigolarından çarli lakabı ile tanınan Ramazan Şahin  Afgan uyruklu kişilerin saldırısına uğradı. Çeşitli yerlerinden bıçaklanan Ramazan Şahin kaldırıldığı özel bir hastanede hayatını kaybetti.

Olayın nedeni henüz bilinmezken Ramazan Şahin’in hayatını kaybetmesinin ardından arkadaşları ve mahalle gençleri mahallede kavgaya karışan Afganları aramaya başladı. Polis ekiplerinin zırhlı araçlar ve gaz bombalarıyla toplanan kalabalığa müdahale ederken mahallede hareketlilik hala sürüyor.

DHA-Ölüm haberini alana Ramazan Şahin'in yakınları hastane önünde toplandı. Ölen Ramazan Şahin'in dayısı Salih Arslan, "23.00 sıralarında Afgan ve Suriyeliler'in mahalledeki kızlara laf atması sonucu meydana geliyor. Ramazan Şahin benim yeğenim. Gürültüye aşağı iniyor, mahalledeki gençlerle Suriyeli ve Afganlılarla kavga ediyorlar. Aşağı yukarı 50-60 Suriyeli ve Afganlı mahalledeki gençlerle kavga ediyorlar. Bunlardan birinin bıçaklaması sonucu Ramazan Şahin 24 yaşında hayatını kaybediyor. Özellikle İsmetpaşa mahallesinde bu tür vakalar sürekli yaşanıyor. 10-20 liraya fazla vermek için evlerine Afgan ve Suriyeli insanları dolduranları şiddetle kınıyoruz. Yarın cenazden sonra da protestolarımızı en demokratik şekilde yapacağız. bu bu acıyı yaşıyoruz, bize bu acıyı yaşatanları mahallemizde barındırmayacağız. bu olaylar sürekli oluyor şikayet etmemize rağmen malesef kimse müdhale etmiyor. Pazar günleri ailemizle parklara gidip oturamıyoruz. 20-30 kiilik gruplar halinde oluyorlar, geldiğinizde sanki bir Arap ülkesinde kendinizi buluyorsunuz. Gencecik yeğenimin kalbine bıçak sapladılar. vuranların yanında kar kalıyor, çünkü bu insanların kayıtları bile yok." dedi.

Olayların çıktığı 85. Sokağı kapatan polisin bekleyişi sürüyor

 

Kaynak : Kartal escort