Milli Eğitim bakanlığınca istihdam edilecek 20.000 sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin süreç devam ediyor. 20000 öğretmen alımında 23 Kasım dağın başvurularını tamamlayan adaylar bakanlık tarafından belirlenen illerde sözleşmeli öğretmenlik için mülakata giriyor.

sözlü sınavda 60 ve üzeri puan alan adaylar en fazla 20 okul elektronik ortamda tercih edebilecek tercihler aynı il veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasında istenilen öncelikte yapılabilecek tercihler herhangi bir il veya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne onaylatılacak adaylar il veya ilçe milli eğitim müdürlüğünce başvuruları onaylanmadıkça tercih değişikliği yapabilecek.

Sözleşmeli öğretmen mülakatına giren adaylar mülakata yüksek puan almak için siyasileri ve bürokrasi rahatsız etse de sonuç değişmeyecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk döneminin ilk öğretmenlik mülakatında adaylara kesinlikle fazladan puan verilmeyeceği güvenlik soruşturmasını geçen öğretmen adaylarına KPSS puanlarını aynısını verileceği yönünde bakanlık talimati bulunuyor.

sonuç olarak sözleşmeli öğretmenlik mülakatına girecek öğretmen adaylarının daha fazla puan almak için siyasileri ve bürokrasiyi rahatsız etmesi sonucu değiştirmeyecek.

Kamudanhaber