Atama bekleyen öğretmenlerin gözü kulağı MEB'de. Ağustos ayı için Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın dile getirdiği 10 bin atama gerçekleşecek mi ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın dile getirdiği Ağustos'ta 10 bin atama sözü Ekim ayının sonuna gelinmesine rağmen gerçekleştirilmedi. 

Atama bekleyen öğretmenler sosyal medya üzerinden isteklerini dile getirirken verilen sözlerin gerçekleşmesi için çağrı yapmaktadır. Cumhurbaşkanı'nın TEOG ile ilgili görüşünü dikate alan ve hemen jet hızla değişim yapan MEB, verilen 10 bin atama sözünü görmezden mi geliyor sorusunu soran öğretmen adayları beklentilerinin karşılanmasını talep ediyor.

Eğitim Öğretim sezonunun başlaması ile ücretli öğretmen alınmasını da tepki ile karşılayan öğretmen adayları alanlarının başka branşlar tarafından gasp edilmesini de kınamaktadır. 

Atama bekleyen öğretmenler seslerini muhalefet vekilleri sayesinde TBMM'ye taşımalarına rağmen herhangi bir gelişme yaşanmamaktadır. 

Öğretmen adayları  ''Eğitim ile ilgili sıkıntıların olduğu herkes tarafından biliniyor. Bu sıkıntıları giderecek olan öğretmenlerdir. Ancak formasyonu olmayan önlisans mezunları değil, kadrolu olarak atanmış gerçek öğretmenler bu sorunu düzeltecektir. Bu nedenle sözü verilen ek 10 bin öğretmen ataması yapılmalıdır.  '' ifadelerini kulanmaktadır.

2017 KPSS puanı ile hala atama yapılmadı.