Danıştay, PTT'nin sadece sözlü sınav puanıyla personel almasına imkan tanıyan 2015 tarihli yönetmelik düzenlemesini Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu iptal etti.

PTT'nin sadece sözlü sınav ile alım yapılmasına imkan tanıyan 2015 tarihli yönetmeliğe Danıştay dur dedi. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, PTT'nin sadece sözlü sınav ile personel alınmasına imkan tanıyan 2015 tarihli yönetmeliği iptal etti. 

PTT A.Ş. personel alımlarında" yazılı ve/veya sözlü sınavla personel alınmasına" imkan sağlayan yönetmelik hükmünü, sadece sözlü sınavla personel alımına imkan verecek şekilde değiştiren 2015 tarihli yönetmelik değişikliği Danıştay tarafından iptal edildi.

 Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Posta ve Telgraf Şirketi Anonim Şirketinde Çalıştırılacak İdari Hizmet Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmeliğin, 3 maddesi hakkında yürütmenin durdurulmasına karar verdi. Bu karar sonrası binlerce aday PTT2nin nasıl bir yol izleyeceğini merakla bekliyor.

 

Danıştay tarafından yürütmesi durdurulan maddelerden biri de idari hizmet sözleşmesi imzalayan müdür yardımcısı, uzman, amir, teknik amir, teknik uzman ve istatistik kadrolarında çalışanların sınavsız olarak şube müdürü veya müdür pozisyonlarına atanmasına imkan sağlayan düzenleme olarak dikkat çekti.