Özel Çocukların Rağbet Görmeyen Öğretmenleri

Dünyanın neresine giderseniz gidin hangi çağda yaşarsanız yaşayın; öğretmenlik kutsal bir birlektir. Öğretmenlik bir sanattır. Herkes her şeyi bile bilir lakin her şeyi öğretemez. Öğretmen demişken bakın aklıma kimler geldi Tabii ki rehabilitasyon merkezinde öğretmenlik yapan öğretmenler ,hani şu çok para alıyor falan diye herkesin imrendiği öğretmenler'' Hocam sizin işiniz de zor be'' diye teselli etmeye çalışılan ögretemenler.
 İnsanlara zorluğun 

İnsanlara zorluğun işimiz olmadığı zorluğun çalıştığımız şartların olduğunu söylesek mi söylesek değişir mi bir şeyler bilse ne olacak bir de o var rehabilitasyon merkezlerinde çalışan 27500 öğretmenin çektiği sıkıntılar değişir mi değişmezse Neden şimdi çok soru soruyorum biliyorum ama son bir soru daha bu öğretmenleri gerçekten dinlediniz mi dertlerini sordunuz mu ? BU Sektörde herkes o kadar memnun  ki halinden bir tek rehabilitasyon işçisi haline gelmiş öğretmen memnun değil Neden acaba?

Neden acaba? 
Ben cevaplayayım rehabilitasyon merkezinde çalışan öğretmenler yıllardır taşeron işçi gibi çalıştırılıyor .Tazminat hakkı yok, özlük hakkı yok kendisini savunacak bir yasası yok .Şu an faal olarak çalışan 2500 Rehabilitasyon merkezini ayakta tutmak için çalışan binlerce  öğretmenin yanında çalışan yardımcı personel de aynı durumda hepsi işçi statüsünde bugünü var yarını yok bu insanların patronlarının iki dudağının arasında sıkışmış hayatları yıllarını devletin karı için feda etmiş

yıllarını devletin karı için feda etmiş ve bu okulları ayakta tutup binlerce engelli bireyi hayata kazandırmış öğretmenlerin yeri daha ayrı olmaz mı? Onlar da dershane öğretmenliği yapan ve ücretli öğretmenlik yapan öğretmenler gibi kadroyu hak ediyor.
Gelin bu öğretmenlerin sesini duyalım özlük haklarını düzenleyelim hak ettikleri 5000 atamayı yapalım toplumun faydasına devletin kasasına hep yarar sağlayan bu öğretmenleri gözümüzün ucuyla değil gönül gözümüzle görelim