Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na Jülide Sarıeroğlu getirldi. Yeni Bakan Jülide Sarıeroğlu'nun çözmesi gereken birçok konu bulunuyor. Bunların en başında ise taşeron işçilere verilecek söylenen kadro sözü geliyor. 

Taşeron İşçiler'in yeni Bakan Jülide Sarıeroğlu'ndan büyük beklentileri var. 19 Temmuz 2017 tarihinde kabinede değişikliğe gidilmiş ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na Ak Parti Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu getirilmişti. 

YENİ BAKANDAN BEKLENTİLER ÇOK YÜKSEK

Emeklilikte yaşa takılanlar, yarı zamanlı çalışma ysasını bekleyen memurlar, taşeron işçiler ve kamuya yeni atnamak isteyenler gibi birçok vatandaşın yeni bakandan beklentileri çok yüksek. Bunları işsizlik, kıdem tazminatı, emeklilik gibi birçok sorumluluk alanının başına geçen Çalışma Bakanı Sarıeroğlu, bu sorunların çözülmesinde yaptığı açıklamalar ile umut ışığı oldu.

TAŞERON İŞÇİLER KADRO 

Taşoren işçilere kadro verilmesi çözülemeyn bir kördüğüm olarak hala gündemdeki yerini korumaktadır. 1 Milyona yakın taşeron işçi verilen kadro sözünün gerçekleştirilmesini beklemektedir. Siyasi farketmeksizin hemen hemen tüm siyasi partilerin Taşerona kadro sözü verdiği fakat  birtürlü çözülemeyen bir gündem olarak durmaktadır taşerona kadro. 

Ahmet Davutoğlu'nun 2015'de taşerone kadro sözü vermesi ile bu süreç devam etmektedir. Kasım 2015 seçimleri sonrası gündem hareketlenmiş ve gözler yeni gelecek bir düzenlemeye çevrilmişti. Eski Çalışma Bakanı Müezzinoğlu'nun bu sorunun çözüleceğini, önemli bir yol geçildiğini açıklamasına rağmen taşeron işçiler henüz önemli bir somut adım görmediklerini iletmektedirler. 

Tüm gözler yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'na çevrilmiş durumda. Taşeron işçiler yeni düzenlemenin yeni bakan ile geleceğini umutla beklemektedir.