Okul Müdürlerinin ek ders saatlerinin artırılması düşünülmektedir. 

OKUL MÜDÜRLERİNİN ARASINDAKİ EK DERS SAAT FARKI KALDIRILACAK

25 saat İmamhatip Lisesi müdürü, 30 saat ek ders alan meslek lisesi müdürleri, 27 saat alan anokulu müdürleri, 22 saat alan ortaokul müdürleri ve 20 saat alan ilkokul müdürleri arasındaki ek ders farkı kaldırılacak. 

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı içi uygulanması düşünülen ve Ağustos ayında Toplu Sözleşmede masada  olan okul müdürlerinin ek ders mağduriyeti olacak. 

Okul Müdürlerinin aldıkları sorumluluğa karşın öğretmenlerden az ek ders almaları ve herhangi bir tazminatlarının olmaması nedeni ile ücretlerinde iyileştirmeye gidilecek. 

ajanskamu internet sitesinin verdiği habere göre okul müdürleri arasındaki ek ders farklılıkları tatmin edici bir şekilde düzenlenecek. 

Memur Sen ve Eğitim Birsen Toplu Sözleşmede Geri Vites Yapmayacak

Ajanskamu haber sitesinin verdiği habere göre Toplu Sözleşmede masada olacak olan MEB ve Eğitim Birsen arasında görüş farklılığı olmasa da Maliye'nin diretebileceği fakat Memursen Ve Eğitim Birsen'in bu konudaki tutumundan geri dönmeyeceği belirtilmektedir. Yapılacak olan ek ders düzenlemesinin ise 1 Ocak 2018'den itibaren yürülüğe gireceği belirtilmektedir.