Milli Eğitim Bakanlığı'na Ziya Selçuk'un atanması öğretmen ve eğitim camiasında heyecan uyandırmıştı. Milli Eğitim Bakanı Sayın Selçuk, bütün öğretmenlere seslendi. Eğitim Projelerinin başlatılacağını belirten Bakan, eğitimde çocuğun kalbine dokunmayı başarabileceklerini belirtti. Öğretmenlerin çok daha donanımlı çok daha iyi yetişmiş bireylerin sisteme girmesi için çok büyük çaplı öğretmen eğitimi projeleri başlatacaklarını belirtti. 

Mesleki Çalışma Programında konuşan sayın Selçuk, çocukların gelişiminin öğretmenin gelişimi ile doğru orantılı olduğunu belirtirken, ''İsterim ki bir okul çıksın gözlemsiz sınav yapıyoruz desin, bizim öğrencilerimiz ahlakın timsalidir desin isterim ki ,bir başka okul eleştirel düşüncenin felsefenin timsali olsun. Bu hayallerin gerçekleştirilmesi için Bakanlığın paradigma değişikliği içerinde hissediyorsunuz. ''

Ekim ayında bunun duyurulacağını belirten Sayın Bakan, çockların öğretmenlerinn kalbi ile ilgilendiklerini ve çocuklarımızı çift kanatlı yetiştirmekle mechuluz bunların biri ahlak ve erdem iken diğeri ise bilgi ve bilimdir dedi.