2018 yılı Öğretmen alımlarında uygulanan sözlü mülakat sonuçları hala açıklanmadı.Milli Eğitim Bakanlığı 25 bin öğretmen alımı kontenjanı açmış ve kontenan sayısının 3 katı kadar öğretmen adayını mülakata çağırmıştı. Mayıs'ta gerçekleşen mülakat sonuçları ise hala açıklanmadı. Atamayı bekleyen öğretmenler sonuçların ne zaman açıklanacağı ile ilgili bir duyuru beklemektedir. 

Mülakat sonuçları önceki yıllarda mülakattan hemen sonra açıklanırken bu yıl sonuçlar takvımınde açıklanmadı. Çeşitli duyumlar ve bazı yetkililerin açıklamalarına göre mülakat sonuçları 29 Haziran Cuma günü açıklanması duyumuna dayanmaktadır. Bu tarih sadece bir iddiadan ibarettir. 

2018 Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Seçimi dolayısı ile birçok sınavlarda değişikliğe gidildi. 24 Haziran olacak olan üniversitelere giriş sınavı ertesi haftaya ertelenirken, liselere giriş sınavı sonuçları da seçim sonrasına ertelenmişti. Mülakat sonuçlarının seçim sonrasına bırakılmıştı. 

MEB'den 20 bin sözleşmeli öğretmen alımında mülakat sonuçları açıklandıktan sonra atama takvimini duyurması beklenmektedir. 2017 KPSS puanı ile yılın ilk öğretmen ataması yapılacağı belirtilmektedir.