Öğretmene Rotasyon haberlerine Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz katıldığı bir programda açıklık getırdi. Öğretmenlerin günlerdir çıktı çıkacak diye tedirgin olması ve rotasyon konusunun gündeme gelmesi öğretmenleri tedirgin etmişti. Öğretmene rotasyon olacak mı ?

İsmet Yılmaz ''Şuanda bir rotasyon çalışmamız yok.'' 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmen atamalarının ihtiyaca göre yapıldığını ve en çok ihtiyacın şuanda Sınıf Öğretmenliği branşında olduğunu söyledi. Bakan Yılmaz, ''Öğretmene rotasyon var mı ?'' sorusuna ise ''Şuanda bir rotasyon çalışmamız yok. Olması gerekir mi ? Üzerinde çalışıyoruz. Eğitimin başarılı olmasını herkesten çok ben isterim. Öğretmen eğitimin kilit taşıdır. Kaliteli eğitim için ne gerekiyorsa yapacağız. '' ifadelerini kullandı. ''Rotasyon da buna dahil mi ? '' sorusuna ise ''Bunun üzerinde çalışıyoruz. '' dedi.

Uzman Öğretmenlik Sınavı Olacak mı ?

Uzmanlık tekrar gündeme gelecek mi sorusuna ise Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz şu açıklamada bulundu. ''Evet gelecek. Öğretmenimize ilave hak vermek, özlük haklarını iyileştirmek istiyoruz. Gerek baş öğretmen gerek uzman öğretmenlik yoluyla da diğer öğretmenlerden bir adım öne çıkanın mali haklarını iyileştirelim diye bir çalışmamız var. Önümüzdeki dönemde bunu yapacağız. Başbakanımız önümüzdeki dönem için bize 3 hedef koydu. Bir, ‘ikili eğitimi kaldıracaksınız. '' ifadelerini kullandı.