Atamayı bekleyen öğretmen adayları #ÖğretmenineDeğerVer Tag'ı ile seslerini yetkililere ve kamuoyuna duyurmak istiyor. 2017 Yılı ek atama için söz verilen Ek 10 Bin atama gerçekleşmedi. 

Atama bekleyen öğretmenlerde, MEB'in atama hakkına herhangi bir duyuru yapmaması tedirginlik yaratmaktadır. Atama bekleyen öğretmenler işlerini almak için mücadele vermektedir. 

Atanamayan öğretmenler 2017 KPSS sınavına girdiklerini ve bu puanları ile herhangi bir atama yapılmadığını dile getirirken, Ağustos ayı atamalarının Eylül'e alındıktan sonra Eylül'de de hiçbir atama olmadığını belirtti. 

MEB'in en son öğretmen alımı Şubat 2017'de olduğunu ve MEB'in 2016 KPSS puanı ile alım yaptığını belirten öğretmenler, 2017'de ilk kez sınava giren öğretmenlerden alım yapılmadığını belirtti.

Atama bekleyen öğretmenlerin umudu tükendiği çeşitli işlerde çalıştıkları, bir kısmının ise Polislik gibi farklı alanlara yöneldiği belirtilmektedir. 

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI KALKMALI

Atama bekleyen öğretmenler oluşturdukları platformlar üzerinden istek ve şikayetlerini dile getirirken, MEB'in ücretli öğretmen uygulamasını eleştirmektedirler. Eleştrilerinde MEB'in alanında uzman olan öğretmenleri atamayarak, bunun yerine lisans veya önlisans eğitim branşı dışındaki mezunları ücretli öğretmen olarak aldığını, ve eğitimin bu yönle kalitesizleştirildiğini belirtmektedirler. 

ÖĞRETMENLERE KAMUOYU DESTEK VERMELİ 

Atama bekleyen öğretmenler,'' Tek başımıza mücadele vermekteyiz. Gerek kamuoyu oluşturmak gerekse meclise atama isteğimizi taşımak için özveri ile çalışmaktayız. Halkın da bizim sesimize kulak vermesini ve bize destek olmasını taleb ediyoruz.'' dediler.

BU TAG'LARA DESTEK OLALIM

#ÖğretmenineDeğerVer

#ÖğretmenineDeğerVer

Twitter Tag'ı