Türk Eğitim Sen, eğitim kurumu müdürlerinin sözlü mülakat sonuçlarının iller bazında toplu olarak kamuoyu ile paylaşılmasını MEB'den talep etti. 

Müdür ve Müdür yardımcılığı atamalarına itirazlar devam ediyor. Genel olarak Eğitim Sen üyesi adayların atamasının yapıldığı iddia edilirken, Türk Eğitim-Sen'den iddiaların azaltılması için bir hamle geldi. 

Türk Eğitim Sen'den yapılan açıklama; 

Bilindiği üzere, 2017 yılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Takviminde, yönetici adaylarının sözlü sınavlarının 3-21 Temmuz tarihleri arasında yapılacağı, sözlü sınav sonuçlarının 24 Temmuzda duyurulacağı belirtilmiştir. MEB tarafından eğitim kurumu müdürlerinin sözlü sınav sonuçları toplu olarak kamuoyu ile paylaşılmamaktadır. Bu durumdan dolayı, sözlü sınav sonuçlarının sonradan değiştirilebileceğine ve bir sendika üyeleri lehine ayrımcılık yapıldığına dair kamuoyunda yaygın bir kanaat oluşmaktadır.

Türk Eğitim Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz yazıda,  eğitim kurumu müdürlerinin sözlü sınav sonuçlarının iller bazında toplu olarak kamuoyu ile paylaşılarak bu husustaki tereddütlerin giderilmesini talep ettik.

MEB'e gönderilen yazı.