(MSB) Milli savunma Bakanlığı, sivil memur alımı başvuru şartları nelerdir ? Kimler başvuru yapabilir ? Milli Savunma Bakanlığı sivil memur alımı başvuru ne zaman başlıyor, nereye başvuru yapılmalı, başvuru süresi ne zaman bitecek ?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) kendi resmi sitesi üzerinden duyuru yaparak 135 sivil memur alımı farklı alanlar için yapacaktır. İlana başvuru ilanın yayınlanması ile başladı ve 6 Şubat 2017'e kadar MSB Resmi sitesinden yapılacaktır. 135 sivil memur farklı alanlar için alınacak kimler başvuru yapabilir ?

Sivil Memur Alım İlanına Kimler Başvuru Yapabilir?

* T.C. vatandaşı olanlar

* 18 yaşını tamamlamış olanlar

* Kamu haklarından mahrum olmayanlar

* Askerliğini yapmış veya ertelenmiş olanlar

* Sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmayanlar

* Güvenlik soruşturması olumlu olanlar

*  Lisans, Ön lisans ve Ortaöğretim (lise) mezunları için 2016 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olanlar

Duyuru ve başvuru için TIKLAYINIZ..

Başvuru Süreci: MSB sivil memur alımı başvuruları 30 Aralık 2016- 6 Şubat 2017 tarihleri arasında  www.msb.gov.tr Genel Ağ adreslerinden yapılacak. 10 Şubat 2017 tarihinden sonra ön başvurusu kabul edilen ve her unvan için belirlenecek aday sayısı ve adayların isim listesi www.msb.gov.tr adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır. 

NOT: Adaylar sadece bir unvan tercihi yapabilecektir. Birden fazla yapılan unvan tercihlerinde ilk sıradaki tercih dikkate alınacaktır.

Sözleşmeli personel alımlarından, kamu personeli alım ilanlarından, memur alımlarından ilk siz haberdar olmak istiyorsanız kamupersoneli.net'in ücretsiz mobil uygulamasını indirebilir, facebook gruplarımıza katılabilirsiniz: