Fetönun Devlet Kurumlarına Yeni yöntemlerle sızmaya çalışması bilgisi MİT'in Darbe raştırması Komisyonuna gönderdiği raporda dikkat çekti. Mit'in raporunda seçme ve alımlarda Liyakat uyarsı bulunuyor. 

MİT'in raporunda çarpıcı ayrıntılar ve uyarılara yer verildi. Fetö'nun yeni yöntemlerle devlet kurumlarına sızacağı bilgisi bulunurken raporda Liyakat uyarısı yapıldı. 

MİT'in Raporunda FETÖ Terörö Örgütü Yeniden Sızmaya Çalışabilir

Hain Terör örgütü Fetö Devlet kurumlarına yeni atanacaklar/ ilkez atanılacak memur kadrolarını hedef aldıkları elindeki kamu görevlilerine ait kimlik bilgilerini de kullanmak suretiyle yaratacağı şaibelerle devlete olan güveni zedelemeye matuf propaganda ve provokasyonlara yönelmesinin olasılık dahilinde olduğu değerlendirilmektedir. Kamu kurumlarına personel seçme ve yerleştirme aşamalarında liyakat esaslarına riayet edilmesine özen gösterilmelidir.

FETÖ örgütlenmesinin katı kurallar içerdiği, hiyerarşi ve emir-komuta zincirinin büyük önem taşıdığı ifade edilen raporda; örgütün, polis, asker, MİT ve yargıdaki deşifre olmamış özel illegal yapılanmalarına dikkat çekildi.

Rapora göre FETÖ, 2016'da 5 bölgeye ayrıldı ve yapılanma buna göre oluşturuldu. Şuan toparlanmaya çalışıyor. Yeni bölge ve il sorumluları belirleme çalışmaları yürütülüyor.