Ankara'da kendisini MİT Daire Başkanı olarak tanıtan 42 yaşındaki Leyla B 30 kişiyi dolandırma suçundan gözaltına alındı. Şüpheli mağdurları MİT'e sizi alacağı vaadi ile dolandırdığı idaa edilmektedir. 

Leyla B, yakınları vasıtası ile kendisini Mit Daire Başkanı olarak tanıttığı ve toplatnı yaparak MİT'te yeni yapılanmaya gidileceğini ve birçok ismi MİT'e sokacağını iddaa ederek dolandırdığı belirtildi.

SAHTE EVRAKLAR HAZIRLAMIŞ

Leyla B. inandırıcı olmak için Milli Eğitim Bakanlığı'ndaki birçok üst düzey bürokrat için sahte fişleme dosyaları oluşturmuş. İsimlerin karşısına ise "FETÖ bağlantılıdır, Gezi eylemcisidir, Hayır'cı gruptandır" gibi ifadeler yazarak kendisiyle görüşmeye gelenlere bu sahte belgeleri göstermiş.

KENDİM İFŞA EDEMEM

Emniyete başvuran mağdurlardan Mevlüt S. "Ankara'da tanıştığımız bir kafede sırada benim gibi 30 kişi vardı. Bizlerden CV istedi. Bizleri 8-10 kişilik gruplar halinde topladı. Bana bizzat kendisini şoförlüğünü yapacağımı ve 21 Mayıs günü kesin olarak işe başlayacağımı söyledi. Kendisinden MİT te çalıştığına dair bir belge göstermesini istedik. Ancak kendisini ifşa etmemek için gösteremeyeceğini söyledi" dedi. Leyla B. emniyette alınan ifadesinde "Ben bu gruba kendimi İstihbarat Daire Başkanı olarak tanıttım. Bu kişilerden CV istedim. Amacım onlara iş bulmaktı" diyerek kendini savundu.