alınan bilgilere göre Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde ismi öğrenilemeyen Bir kişi bir köpeği minibüsün arkasına iple bağlayıp sürükledi.

Karayolunda sürüklenen köpeği gören iki kadın sürücü olaya tepki göstererek aracı takibe aldı daha sonra kadınların takibini fark eden sürücü aracını durdurarak köpeğin bağlı olduğu ipi kesti ve hayvanı aracın bagajına koydu.

 

Kadın sürücüler olayı daha sonra olay yerinden geçen trafik polislerine iletti. Trafik polisleri de Jandarma'ya haber verdi yapılan ilk incelemede köpeğin telef olduğu belirlendi.

sürücü Jandarma ekipleri tarafından Köyceğiz Jandarma Karakolu'na götürüldü olaya Tanık olan kadınlarla ifade için karakola gitti sürücüye idari para cezası uygulandı hayvan Dostları Derneği sürücü hakkında suç duyurusunda bulundu.

Köpeğin otopsisini isteyen ernek jandarmayı arayarak köpeğin cesedini Köyceğiz İlçe Tarım Müdürlüğü'ne teslim edilmesi gerektiğini ve otopsi talep ettiğini söyledi Ayrıca köpeğin ağzından Ve burnundan kan geldiğini belirtti şu anda köpeğin ölüsü nerede bilen yok otopsi talep ettiğimiz halde niye hayvan ölüsüne el konulmadı şahıs hakkında suç duyurusunda bulunduk dedi Dağdelen savcılıktan köpeğin gömüldüğü yerden çıkarılarak otopsi yapılmasını talep edeceklerini de sözlerine ekledi.