Devlet memurlarının saat başında fazla mesai ücretleri değiştirildi. 2019 yılı merkezi yönetim bütçe kanun teklifi verilerinden derlenen bilgilere göre memurların saat başı Fazla çalışma ücreti Yeni yılda yüzde 8.1 artış gösterecek bir lira 97 kuruş olan saat başı fazla mesai ücreti 1 Ocak 2019 dan itibaren 2 lira 13 kuruş olarak uygulanacak.

bakanlıkların Özel Kalem müdürlüklerinde çalışan personele ve makam şoförlerine ayda 90 saati genel müdürlükleri Merkez teşkilatlarında görevli şoförlere de yeni yılda 60 saati geçmemek üzere 2.08 lira yerine 2.25 lira fazla mesai ücreti ödenecek.

her makam için Aylık toplam 450 saati geçmemek kaydıyla kurul başkanı genel müdür ve daha üst birim yöneticileri Strateji Geliştirme başkanı Vali General ve Amiral rütbesi ne haiz olmak kaydıyla Genelkurmay Başkanlığı Milli Savunma Bakanlığı kuvvet komutanlıkları ile Jandarma Genel Komutanlığı ve sahil güvenlik Komutanlığı'nda 2 daire başkanı ve daha üst birimlerin yöneticileri rektör büyük şehir ve il belediye başkanları ile çalışan personel de yine ayda 90 saati geçmemek üzere makam olayını istinaden saat başı 2.25 lira fazla çalışma ücreti alacak.