En son ihraç KHK'sı 14 Temmuz 2017 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlandı. Milli Savunma Bakanlığı, 556 subay ve astsubayı ihraç ederken, emekli olanlarında 342 askerinde ünvanlarını geri aldı. Ünvanları alınanlar arasında çok sayıda Yarbay yer almaktadır. 

Memurlar Net konu ile ilgili bira haber kaleme almıştır.

memurlar.net'e ulaşan birçok okurumuz, KHK sonrasında edindikleri bilgilere göre, birinci derece akrabalarında Terör örgütü iletişim programı ByLock çıktığı için haklarında işlem uygulandığını ifade etmektedir. 

Memurlar.net  olarak KHK kriterleri net olarak açıklanmadığı için konu hakkında fazla bişey diyemiyoruz. Fakat kamuda hala, eşi, çocuğu veya anne babası kamu personeli bulunmaktadır. Bazı miletvekili kardeşleri darbe girişiminden yargılanırken diğer kardeş TBMM'de Miletvekili olarak görev yapmaktadır. yetişkinlerin işlediği suçtan, anne, baba veya kardeşe yüklenmesi uygun değildir. Suçun şahsiliği esastır.

Daha önce OHAL işlemlerinden sorumlu Nurettin Canikli, hiç kimse eşinden dolayı ihraç edilmemiştir demişti. Fakat ortak bir esas oluşmadığı için Bakanlıklar arasında uygulama farklılıkları oluşmaktadır. 

Aileden dolayı  ihraç veya ünvan geri alma işlemleri mağduriyet sayısını artırmaktadır.