Milli Eğitim Bakanlığı 1 milyonu aşkın öğretmene yaz tatillerinde  mesleki ve kişisel  gelişimlerine katkı için izlemesi ve okuması için kitap ve film önerdi. 

Milli Eğitim Bakanlığı yaz tatili için öğretmenlere film ve kitap tavsiyesinde bulundu. Bir milyonu aşkın öğretmene 37 kitap ve 30 film ismi öneren MEB, öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişiminini ve eleştirel gözle tartışmalarını tavsiye etti. 

MEB'İN ÖNERDİĞİ FİLM VE KİTAPLAR

Aday öğretmen yetiştirme eğitimi kapsamında öğretmenlere film ve kitap serisinden oluşan program hazırlanmıştı. Bu yıl görevde bulunan öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı için tavsiyede bulunuldu. 

Öğretmenlere sene sonu mesleki çalışmalarına ilişkin oluşturulan program çerçevesinde, Oğuz Atay´ın "Bir Bilim Adamının Romanı", I. Illich´in "Okulsuz Toplum´´, Sezai Karakoç´un "Hızır´la Kırk Saat", T. Leitch´in ´´Wikipedia U: Dijital Çağda Bilgi, Otorite ve Liberal Eğitim´´, Nurettin Topçu´nun "Türkiye´nin Maarif Davası", J. J. Rousseau´nun "Emile", Rasim Özdenören´in ´´Kafa Karıştıran Kelimeler´´, Kemal Tahir´in ´´Bozkırdaki Çekirdek´´, Mitat Enç´in ´´Bitmeyen Gece´´ isimli kitaplarının da aralarında bulunduğu, roman, şiir, felsefe, tarih ve deneme türlerden oluşan 37 kitaplık bir liste önerildi.