Öğretmen adaylarına sevindirici haber. MEB, 2017 yılı öğretmen alımları için atama takvimini duyuracak. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın geçtiğimiz hafta yaptığı sevindirici haberde 20 bin öğretmenin ataması yapılacağını ve mülakatların devam edeceğini aktarmıştı. Gözler MEB'in yapacağı duyuruya çevrildi. Geçtiğimiz hafta ne kadar öğretmen ataması yapacağını açıklayan İsmet Yılmaz, 20 bin öğretmen atamasının duyurusunun da bu hafta yapılacağını açıklamıştı. 15 Şubat Çarşamba günü itibariyle öğretmen adayları tarafından Milli Eğitim Bakanlığının atama duyurusu beklenirken, MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'den son dakika açıklaması geldi. Son dakika açıklaması ise Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin'den geldi. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'in açıklamasına göre, Şubat 2017'de atama olmayacak. Müsteşar, “Öğretmen ataması olacaksa da şubat ayına yetişmez” dedi. İşte sözleşmeli öğretmen alımıyla ilgili merak edilenler ve açıklamalar.
 
BAKAN YILMAZ'DAN ÖĞRETMEN ALIMI MÜJDESİ 
20 bin öğretmen alımı yapılacak. Atanmayı bekleyen binlerce öğretmen adayına müjdeli haber Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan geldi.
 
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, "Başbakanımız, Maliye Bakanımız ve Çalışma Bakanımızın talimatıyla, önümüzdeki hafta duyurusunu yapacağız, 20 bin öğretmenin alımını yapacağız. Öğretmenlerimiz için hayırlı uğurlu olsun." dedi.
 
20 BİN ÖĞRETMEN ALIMI BAŞVURU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Bakanlık yetkililerinden edinilen bilgiye göre, ilana çıkılmasının ardından başvuru süreci başlayacak.
 
Başvurular KPSS puanlarına göre sıralanacak ve branşlardaki ihtiyaca göre her branşta atanacak öğretmen sayısının 3 katı kadar aday mülakata çağrılacak. 20 bin alımın hepsi sözleşmeli öğretmen olarak atanacak.
 
Bakan Yılmaz'ın önümüdeki hafta duyurusunu yapacağız dediği öğretmen alımlarıyla ilgili son dakika gelişmelerini haberimizden takip edebilirsiniz.