2018 kamu personel seçme sınavı önlisans ve lisans katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM aday işlemleri sisteminden yansıtılmıştır. adaylar ÖSYM'nin internet sitesine girerek TC kimlik numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalar ile öğrenebilecekler.

Branş bazında sıralamalar adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş kendileriyle aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkan veren bir hizmettir.

Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır branş bazında sıralama işlemleri adayların ÖSYM sistemi üzerinden 30 Kasım 2018 tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibariyle sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise başvuruda belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

adayların branş bazında sıralamaları incelerken göz önünde bulundurması gerekenler içeren teknik açıklama metni aşağıda bağlantıdan erişilebilir.