31 Mayıs 2016 Salı günü yayınlanan Survivor'da yapılan ödül oyunu sonrası toplanan konseyde yarışmaya damga vurmuş üç önemli isim olan Nagihan, Yattara ve Semih'ten biri adaya veda edecekti. Bu durum Survivor'dan hem kaliteli bir oyuncunun gitmesine sebep olacağı gibi, hem de ünlülerin kan kaybı yaşaması anlamına geliyordu. İşte 31 mayıs 2016 Survivor'da elenen isim! Survivor kim elendi, 31 mayıs 2016 survivor, semih elendi mi? Yattara elendi mi?

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde yapılan iki dokunulmazlık oyunundan ikisini de kaybeden ünlülerden Atakan sakatlığı sebebiyle dokunulmaz olurken, bireysel dokunulmazlığı da Yunus kazanınca geriye kalan üç isim doğrudan eleme potasına girmiş oldu. Yattara, Semih ve Nagihan'a hayranlarının gönderdiği sms oyları sonucunda adaya kimin veda edeceği belli oldu.

31 Mayıs 2016 Survivor eleme potasına giren üç önemli isim olan, Nagihan, Yattara ve Semih'in bugüne kadar gösterdiği performans ve hayran kitlesini değerlendirdiğimizde şu tespitleri yapabiliriz.

Semih: Survivor'dan önce katıldığı Ütopya isimli yarışmada büyük bir hayran kitlesi kazanan Semih'in hayranları yarışmanın başında olduğu gibi hala hiçbir fire vermeden favori yarışmacıları Semih'i desteklemeye devam ediyorlar. Survivor'ın başından bu yana gösterdiği kendine has tavırları ve aykırı duruşu sebebiyle Semih'in Ütopya'daki hayranlarının üstüne yeni hayranlar eklediği de tahmin ediliyordu.

Yattara: Türkiye'de 10 yıl futbol oynaması ve sadece Trabzonspor taraftarları değil, hemen her takımın taraftarının sevdiği bir isim olan Yattara, yarışmanın ilk gününden bugüne kadar Survivor'da gösterdiği müthiş performans ve takdir toplayan duruşu sebebiyle büyük bir kesimin takdirini topluyor. Özellikle kişiliğiyle ve toplumda kabul görmeyen dedikodu, iki yüzlülük gibi davranışları sergilememesi sebebiyle Yattara bu yarışmayı kazanmayı en çok hak eden isimlerin başında geliyor. Yattara'nın kaliteli duruşuna ve başarısına rağmen hayran kitlesinin rakipleri karşısında yeterli olup olmayacağı merak konusuydu.

Nagihan: Survivor'a gelmiş geçmiş en başarılı kadın yarışmacı performansını sergileyen Nagihan'ın başarısını ve rakiplerine karşı ezici üstünlüğünü inkar etmek imkansız. Uzun süre gösterdiği başarılı performans sayesinde ünlüler takımı da birçok ödülün sahibi oldu. Ancak yarışmanın başından beri büyük eleştiriler almasına sebep olan, toplumda kabul görmeyen davranışları sebebiyle Nagihan'ın hayran kaybetmiş olma ihtimali yüksek görülüyordu.

Acun Ilıcalı tarafından başlatılan Survivor SMS oylaması sonucunda yarışmaya kimin veda edeceği isim belli oldu. Halk oylaması sonucu en düşük oyu alan adaya Yattara veda etti. Survivor'da ünlüler takımından elenen isim Yattara oldu. Bu durumda gönüllüler takımı gibi ünlüler takımı da dört kişi kalmış oldu. Bundan sonraki yarışmalarda ünlülerin göstereceği performansta şimdiden merak konusu oldu.