aşağıda görev yerleri ile isim ve soyisimleri yazılı kişiler karşılarında belirtilen görevleri 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 2 3 ve 6. Maddeleri gereğince atanmıştır.

Devlet arşivleri başkanlığına açık bulunan Başkan yardımcılıklarına 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 2 ve 3. Maddeleri gereğince Nurullah işler Muhammet Ahmet Tokdemir ve Sebahattin Bayram atanmıştır.

aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 23 ve 4. Maddeleri gereğince Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü İshak Çiftçi görevden alınmış ve bu suretle boşalan Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı Dr Orhan Koç atanmıştır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda açık bulunan sinema genel müdür yardımcılığına 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 2 ve 3. Maddeleri gereğince Mustafa Selçuk Yavuzkanat atanmıştır.

Yurtdışı Türkler ve akraba topluluklar Başkanlığı ne Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre Cumhurbaşkanı başdanışmanı Abdullah Eren atanmıştır.

21 Vali Mülkiye başmüfettişliği görevine atanırken 17 valinin görev yeri değişti.

Buna göre İstanbul Valisi Vasip Şahin Ankara Valisi oldu.

Ankara Valisi Ercan Topaca Mülkiye başmüfettişliği ne atandı.

Gaziantep valisi Ali Yerlikaya İstanbul Valisi oldu.