Gazeteport.com haber sitesi bugun verdiği haberde Cemaat kavgalarını gündeme getirdi. İsmailağa Cemaati olarak bilinen ve sözcülüğünü Cübbeli Hoca olarak bilinen Ahmet Hoca Masumcular grubuna dair sert ifadeler kulandı. 

Karşılıklı sohbet görüntüleri ile süren kavga en son Mekke'de olan kavga ile gündeme gelmişti. Cübbeli Ahmet Hoca ''Masumcular Grubu'' için onlara yardım etmeyin dedi. 

Masumcular ise ''Mahmut Osman Ustaoğlu'nu onlar zehirledi.'' diye cevap verdi. 

İsmailağa Cemaati'nde Neler Oluyor ?

Oda Tv'nin yayınladığı habere göre İsmailağa Cemaati'nin sözcüsü ve kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, İsmailağa Vakfı'nın alakası olmadığı öne sürdüğü Masumcular Grubu'na sert ifadeler kulandı. 

''Masumcular denen bela bir tehlike''

“Masumcular denen bela bir tehlike 80 tane 90 tane dernek kurmuş. Bütün İsmailağa’nın adı sanı bunlarda. biliyorsunuz İsmailağa bunlar mahkemeye verdi. Bunları tamamen efendi hazretleri reddetti. Her sarıklıyı İsmailağa zannedersek yandık. Burada bir merkez var. İsmailağa Vakfı’nın bulunduğu camide bulunan merkezi var. Efendi Hazretlerinin bunların sözü benim sözüm diye buyurduğu heyet var. Efendi Hazretleri’nin vasiyeti var çizgisi var.”

''Masumculara asla yardım etmeyin talebe vermeyin.''

“Masumcular hakkında bizzat Efendi Hazretlerinin ağzından çıkmış söz; asla yardım etmeyin, asla talebe göndermeyin, asla sohbetlerine gitmeyim. 3 tane nas var.”

Cübbeli Ahmet Hoca ayrıca sosyal medya adresinden “Efendi Hazretlerimizin, “Yardım etmeyin! Talebe vermeyin!” buyurduğu Mâsumculara bağlı dernekler aşağıda sıralanmıştır,cemaatimizi uyaralım!” ifadelerini kullanarak şu listeyi paylaştı