Öğretmene, velilerin ve öğrencilerin not verebileceği performans sistemine geçileceğine yönelik düzenlemelere yönelik Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'tan tepki geldi.

İsmail Koncuk Milli eğitim Bakanı İsmet YILMAZ'a seslenerek aklını başına alması gerektiğini ifade etti.Koncuk yaptığı açıklamalarda öğretmenin düşük verdiği öğrencinin de öğretmene düşük notu olacağını anımsatırken sistemin yanlış olacağını dile getirdi. 

 

Koncuk ''Ayağınızı denk alın , aklınızı başınıza alın ! '' dedi. 

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, MEB Bakanı İsmet Yılmaz'ın ''Öğretmene veliler, öğrenciler not verecek.''  şeklindeki açıklaması üzerine  ''Bir sendika da Sayın Bakan hediye taktim etmiş. Öğretmenler artık bol not versin.'' dedi. 

Koncuk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar

''Eğitimin en önemli enstrümanı olan öğretmeni,bu kadar zelil ve puana muhtaç duruma düşürerek hedefiniz nedir, beyler? Aklınızı başınıza alın.'' dedi.

İşte KONCUK'un yaptığı o açıklamalar;

Sn Yılmaz" Öğretmene, veliler, öğrenciler not verecek." demiş.Bir sendika da Sn Bakana hediye takdim etmiş.Öğretmenler artık bol not versin. Öğretmen, öğrenciye bol not vermezse ne olur?Vallahi, veli ve öğrencinin vereceği not ile,haliniz nice olur bilinmez

.Notlar artık bol kepçe. Öğrencilik yıllarımda, emeği geçen öğretmenlerimi saygıyla anıyorum.Doğrusu, öğrenci olsaydım, öğretmenime not vermeyi saygısızlık sayardım. Artık,devir ve roller değişiyor.Ayağınızı denk alın!"

Bana birharf öğretenin kölesi olurum." Yerine ne kadar not,o kadar puan devri başlıyor.

Sayın Bakanın açıklamasına daha ciddi eleştiriler yapmak isterdim, ancak bu kadar anlamsız ve faydasız bir projeye ne denilebilir ki?Yazık!

Eğitimin en önemli enstrümanı olan öğretmeni,bu kadar zelil ve puana muhtaç duruma düşürerek hedefiniz nedir, beyler?Aklınızı başınıza alın.