İngiltere'de bulunan bir yazılım şirketi yapay zeka ve ilaç geliştirme Platformu karmaşık verilerden bilgi almak ve bilim insanlarına potansiyel yeni ilaçların test edilmesi ve tasarlanmasına rehberlik etmesi için yapay zekadan yararlanmasını sağlayacak bir milyon sterlinlik projeyi finanse etmek için İnnovate UK'dan hibe aldi.

Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre Optibrium CEO'su Matthew Segall "ilaç optimizasyonunda ki ciddi zorlukları ele almak için en yeni verileri ve en yeri derin öğrenme yöntemlerine uygulayacağız. İnnovate UK'dan gelen sermaye, proje ekibimizin hünerini ve endüstrinin verimliliği ve üretkenliği üzerindeki etkisini doğrular niteliktedir dedi. 

 

verilen bilgilere göre Buradaki amaç karmaşık verilerden bilgi almak ve bilim insanlarına potansiyel yeni ilaçların test edilmesi ve tasarlanmasında rehberlik etmesi için Aİ'den yararlanılmasını sağlamak olarak belirlendi.

ilaç geliştirme kanıtlara dayalı karar vermek için en iyi şekilde kullanılabilecek bir yöntem ile toplanması analiz edilmesi ve sunulması gereken büyük miktarda karmaşık biyolojik kimyasal klinik ve güvenlik bilgileri üretecek.