İlokullarda Sınıf Öğretmenleri Kurs açablecek mi ? Sınıf Öğretmenleri kurs verebilecek mi? Sınıf Öğretmenleri merak ettikleri konuların başında ''Destekleme ve Yetiştirme Kursları'' nda görev almaları. 

İlkokullarda yetiştirme analizleri sonucu Sınıf Öğretmenlerinin de kurs açabilmesi gündeme gelirken, 2017-2018 Eğitim Öğretim döneminde Sınıf Öğretmenlerininde görev alabileceği Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının İlokullar içinde açılabileceği gündeme geldi. 

Destekleme ve Yetiştirme Kursları, hem öğrencilere destek verirken hemde öğretmenlere ek gelir kazandırmakta aynı zamanda eğitime katkı verme nitelikli öğrenci yetiştirme amacına hizmet etmektedir. 

Ticari amaçlar için açılan Etüt Merkezleri ve birçok merdiven altı dershanelerin önünü kesen Destekleme ve Yetiştirme Kursları eğitim açısından atılan en önemli adımlardan birtanesi olup desteklenmesi gerekmektedir. 

Çağa uygun insan yetiştirme ve eğitim seviyesinin yükselmesi açısından önemli bir yere sahip olmaya başlayan Destekleme ve Yetiştirme Kursları diğer yandan öğretmene de birçok kazanım sağlamaktadır. Öğretmen kendini yenilemekte ve taze bilgilerle çağa ayak uydurmaktadır. 

www.kamuguncel.com sitesi olarak eğitime ve insana verdiği değeri daima zinde tutarak sağlam tarafsız haberi sizlere ulaştıracaktır.