CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Miletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından ''Adalet Yürüyüşü'' başlatmıştı. Ankara'dan İstanbul'a ''Adalet Yürüyüşü'' başlatan Kemal Kılıçdaroğlu, bugün HDP Miletvekilleri ile kol kola yürüdü. HDP Genel Başkanı Serpil Kemalbay, MYK Üyeleri, miletvekilleri Celal Doğan, Ertuğrul Kürkçü, Mithat Sancar ve Mardin eski Belediye Eş başkanı Ahmet TÜRK  Kemal Kılıçdaroğlu'nu karşılayarak, yürüyüşte kol kola kısa süreli eşlik etti. 

Yürüyüş sırasında bazı vatandaşların tepki göstermesi dikkat çekti. Yürüyüş sırasında bazı vatandaşlar kortejdekilere doğru "Rabia" işareti yaptı, bazıları da evleri ve araçlarına Recep Tayyip Erdoğan posterleri asarak, yürüyüş yapanlara tepki gösterdi. Güzergah boyunca bazı vatandaşlar da yürüyüş yapanlara alkış ve sloganlarla destek verirken, bazılarının da "bozkurt" işareti yaptığı dikkat çekti.

Muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı ''Adalet Yürüyüşü''ne HDP Vekillerinin katılması bir kısım tarafından hoş karşılanmadı.