Sağlık Bakanlığı üniversitelerle birlikte kullanılan eğitim, araştırma hastanelerinde araştırma çalışmalarını desteklemek için üniversite hastanelerinde performans dönemini başlatıyor.

Yapılacak yeni döneme göre Eğitim ve araştırma alanında Bakanlığın belirlediği asgari kriterlerin üzerinde çalışma yapan öğretim üyesi ve öğretim elemanlarına performansa dayalı ek ücretler ödenecek.

Sağlık muhabirleriyle toplantıda bir araya gelen Sağlık Bakanı FFahrettin Koca, 3 ay içerisinde performans sistemine geçileceğini açıkladı. 

"Bizim biliyorsunuz 21 tane üniversite ile işbirliği birlikte kullanıp protokolimiz var. Sağlık bilimleri Üniversitesi dışında Marmara Üniversitesi gibi Yıldırım Beyazıt Üniversitesi gibi medeniyet Üniversitesi gibi 21 üniversitemiz ile işbirliği protokol imiz var.biz bundan böyle hastanede üniversitenin var olan kadrosu ile Ayrıca eğitim nitelikleri ve eğitim dahil olmak üzere performansı belirleyip Yeni dönemde sözleşmeye geçiyoruz. Buna en geç 3 ay içerisinde geçirmek zorunda Yeni dönemde bu hastanelerimizde hem asistan hem o zaman hem doçent hem de profesör için söylüyorum asgari yapması gereken eğitim katkısı ve bunun üzerindeki katkıyı patent olabilir TÜBİTAK projesi olabilir performansı bağlayan bir sözleşme dönemine giriyoruz. Eğitimi performansa bağlıyoruz ilave ücrete bağlıyoruz." İfadelerine yer veren Sağlık Bakanı bundan böyle hastanelerde performans sistemine geçilecektir dedi.