MHP lideri Devlet Bahçeli Partisi'nin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. stokçuları ve döviz bahanesiyle fiyatları yükselten firmalara sert tepki gösteren MHP lideri kuru geçişkenliği ile indirimlerin insanlarımızın hayatına yansıması gerekir döviz artınca etiketleri şişirenler şimdi döviz inince neden etiketleri indirmiyor lar zam butonuna hemen basanlar dolar gerileyince fiyatları neden indiremezler haksız kazanç vurgunculuk dur dövizin artışı ile zam yapanlar indirim yapmazlarsa kazandıkları haramdır zıkkım Iğdır burunlarından gelecektir ifadelerini kaydetti.

cumhuriyetin 95 yılında hayata geçen 200000000 kapasiteli Havalimanı'ndan memnun olduk cumhuriyetin dayanağı cumhurun iradesidir Türkiye Cumhuriyeti kucaklaşmanın devletidir Türkiye Cumhuriyeti geleceğin süper gücüdür Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Şükran ve vefa borcumuz vardır. 10 Kasım'da Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 80 yılını anacağız sahip olduğu karar ve azimle yol gösterici olmuştur Atatürk Türk milletine kendisini adamış inanmış Ülkü sahibi bir şahsiyettir onun karakterine teslimiyetin Kırıntısı yoktur.

Türk milletinin Kollektif dehasını hayata geçirecek Hürriyet'in bir bağış değil bir Fetih olduğunu gösterdi entrikacılar senaryolarını boşa çıkarmıştır bize göre 10 Kasım ağıt Matem dnt Atatürk'ün daha iyi tanınması için bir eşit olmalıdır hala Atatürk idrak edemeyen etse de ifade edemeyen yozlaşmış Cumhuriyet hasımları vardır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türk milletinin ortak değeridir Türk milletinin bahanesidir fikir ve emanetine tahammülsüzlük vahşi bir tuzaktır bu tuzağa düşmeyin Atatürk demek Ne mutlu Türküm sözüne sadakattir Atatürk demek Türk demektir Cumhuriyet demektir Samsun dan itibaren aşama aşama sahnelenen Zafer Demek ki keşke Yunan kazansaydı diyenlere bizden değildir asla bizden sayılmayacak lardır Aslını İnkar Eden köksüzler ne Türk ne de müslüman olabileceklerdirolabileceklerdir.

terör örgütleri nereleri derse onların imhası acilen sağlanmalıdır Türkiye'nin şu andaki terörle mücadelesi takdire şayandır obüs bataryaları ile belirlenen hedefler Ateş altına alınmıştır Türkiye sözünü yere düşürmemiş ilk etapta lazım gelen müdahaleyi yapmıştır Türkiye 31 Ekim'de Aynen araptan milletimizin mesajını açıkça vermiştir Türk Silahlı Kuvvetleri ile Amerika Birleşik Devletleri askerleri 1 Kasım'dan itibaren münbiç'te ortak devriye başlatmıştır devriye turları ortak bir faaliyete dönüşmüştür bunun nasıl bir sahneye varacağı yakında görülecektir görünüşe bakılırsa Amerika Birleşik Devletleri aynı anda hem Türkiye idare etmekte hem teröristleriterör korumaktadır.

Terörle masaya oturulmaz müzakere edilemez Türkiye badireli günler atlatmıştır hainleri yok etmeden bildiği huzur ve sükunet gerçekleşemez Kürt kökenli kardeşlerimizin terör örgütüyle bir bağı yoktur Türkiye kendi kardeşlerimiz ile terör örgütü eşitlemek şerefsizliktir.

Doğu Akdeniz'de sabrınızı zorlayan gelişmeler yaşanmaktadır Doğu Akdeniz'de oldu bittiye getirmeye çalışılan yanıldıklarını er ya da geç anlayacaklardır Doğu Akdeniz'de Aba altından sopa gösterilmesi meşru haklarımızı gölgelemesi Doğu Akdeniz'de provokasyonlar Türkiye'yi pes ettiremezsin Akdeniz bir zamanlar Türk gölüydü bunu unutmadık olgunluğu muzu pısırıklık görmesinler.

Irak Türkmenleri canları pahasına varlık mücadelesini sürdürmektedir ıraktaki seçimlere şaibe karışmıştır Kerkük teki olaylar Süleymaniye götürülerek siteme işlenmiştir Irak parlamentosu Oyların elle sayılması yönünde karar almıştı Oyların tutulduğu depoda kuşku verici bir yerde çıkmıştır.