CNN TV'de Ahu ÖZYURT'un sunduğu tartışma proğramında Fetö ile mücadele konusu tartışıldı. Ak Parti Ankara Miletvekili Ahmet GÜNDOĞDU ve hukukçu Uğur POYRAZ gündemi değerlendirdi. 

Hukukçu Uğur POYRAZ, Fetö ile mücadelede Cumhurbaşkanı Erdoğan kadar mücadele eden olmadığını ve yakınındakilerin ya mücadelesinin yetersiz olduğunu ya da mücadele ediyor gibi gözüktüğünü söyledi. Hukukçu Uğur POYRAZ, bu mücadelede ''Siyasi Ayak'' diye nitelendirilenlerin ortaya çıkmadığını belirtirken, ''Biz balığın başı ile değil kıçı ile uğraşıyoruz.'' dedi. 

POYRAZ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çok büyük mücadele verdiğini fakat yanındakilerin mücadele veriyor gibi gözüktüğünü söyledi. Ak Parti Miletvekili Burhan KUZU'ya da değinen hukukçu, ''Burhan hocam burda olsada söyleseydim. Ömrüm boyunca fetö ile karşılaşmadım dedi sonra boy boy resimleri çıktı. ''dedi. Hukukçu, Terör Örgütü Lideri Fetö  ya övgüler dizen siyasetçilerin neden yargılanmadığını sorarken, ''Eğer mücadele edilseydi o vekiller de şuanda yargılanıyor olurdu. Öğretmen veya işte şuraya şunu yatırdın diye yargılananlar varken onlar neden yargı önünde değil ?'' dedi.