TBMM'de sürdürülen görüşmeler sırasında söz alan CHP Miletvekili Candan Yüceer, AKP Miletvekillerine şok suçlamalarda bulundu. Candan Yüceer, yaptığı konuşmada eskiden Fetö konusunda sizlere ne söylediysek dinlememiştiniz, verdiğimiz önergeleri bugun olduğu gibi o zamanda dinlememiştiniz. Bugünde zaten dinlemeyeceksiniz. Tek kişilik yönetim bu ülkeye zarar verecek. Hiç mi etrafınıza bakmıyorsunuz. Hadi biz Muhalefetiz . Pekis STK'lara Bilim İnsanlarına Kendi Tabanınıza, halka neden sormuyorsunuz ? 

Fetö İle Beraber Değilmiydiniz? 

Fetö terör örgütüne yönelik biz önceleri onca kez önergeler verdiğimizde bizleri hiç dinlemediniz bugunku gibi. Bunda sizin hiç mi sorumluluğunuz yok. Beraber yürüyenler ve bizi dinlemediğiniz için getirilen yasalar ile Fetö terör örgütü, yükselme şansı bulmuştur. 

AKP Vekilleri Aklını İpotek Olanlardan ne farkınız var?

Biz 15 Temmuz'da terör örgütü Fetö'nun saldırısına maruz kaldı bu ülke. Biz onları asker sanıyorduk, polis sanıyorduk, hakim sanıyorduk fakat hepsi aklını ipotek vermiş teröristlerdi. Sizler şimdi akılınızı bir kişiye neden ipotek ediyorsunuz ? Hür olun özgür olun korkmayın burası şanlı TBMM'dir. Oy aldığınız insanlara en azından saygı gösterin. Boş Tasarıya daha tasarıyı görmeden 316 imza attınız. Bir kişi ne diyorsa o oldu. Neden aklınızı bu derece ipotek ettirdiniz?İfadelerini kullandı.