CHP Maltepe Gençlik Kolları Üyesi Samet Sarı (21) sosyal medyadaki hesabından Cumhurbaşkanına Hakaretten dolayı tutuklandı. 

Savcılığın itirazı üzerine Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçundan hakkında yakalama kararı çıkarılan CHP Maltepe Gençlik Kolları üyesi Samet Sarı, bugün İstanbul 5. Sulh Ceza Hakimliği'ne getirildi. Marmara Üniversitesi'nde lisans öğrencisi olduğunu belirten Sarı ifadesinde, söz konusu Twitter hesabının kendisine ait olmadığını belirterek. suçlamayı kabul etmedi.

 

 

'PROFİL ŞÜPHELİYE AİT'

 

Ancak mahkeme, şüphelinin Twitter'da belli bir süreklilik gösteren ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı IŞİD mensubu gibi takdim eden paylaşımlarının Cumhurbaşkanı'nın şahsını ve makamını tahkir etme amaçlı olduğunu belirtti. Mahkeme ayrıca, 2011'de açılan ve 3 bin 200 takipçisi olan profilin şüpheliye aidiyetinde hiçbir tereddüt bulunmadığını ifade etti. Mahkeme, şüphelinin tweet'lerine yer vererek, paylaşımların kin ve nefret içerdiği, aşağılayıcı ve hakaret niteliğinde olduğu, atılı suçu işlediğine dair kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut delillerin olduğunu belirterek tutuklanmasına karar verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu Konuyla İlgili Açıklaması

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu Resmi Twitter hesabından konuyla ilgili paylaşımda bulundu.

kaynak:tr.sputniknews.com