Chernobyl 1. Bölüm Türkçe Dublaj İzle 

Rusya'nın Ukrayna Bölgesinde meydana gelen Çernobil nükleer felaketi konu alan HBO yapımı dizi kısa zamanda izlenme rekorları kırdı. Chernobyl 5 bölüm olacak şekilde mini sezon larak çekildi. Chernobyl 1. sezon 1. Bölüm Türkçe Dublaj altyazı İzle.

Chernobyl 1. Sezon 1. Bölüm İzle  HD Türkçe Dublaj Altyazı İzle 

26 Nisan 1986 yılında Çernobil Nükleer Santralin 4. Reaktöründe deney sırasında meydana gelen patlama Dünya'da ilk nükleer felaket olmasa da Dünya'yı yıllar boyunca etkileyecek olan kaza olmakla izlerini bıraktı. 

Chernobyl 1. Bölüm İzle

 

 

Dünya'da etkileri olan radyasyon dalgaarının hızlıca Avrupa ve Türkiye'ye ulaşması bir çok kanser vakalarını da yanında getirdi. Çernobil nükleer santrali patladığında olay yerinde 31 kişi hayatını kaybetmişti. Daha sonra ise binlerce insanın radyasyona bağlı olara yaşamını yitirdği belirtildi. 

Çernobil Kenti Boşaltıldı

Çernobil nükleer felaketinin ardından şhir tahliye ediliş ve adeta hayale şehre dönüşmüştü. Çernobil azası üzerine bir çok belgeseller ve filmler çekilmişken ABD yapımı HBO ve SKY ortak yapımı 5 bölümlü mini dizi Chernobyl kısa sürede izlenme rekorları kırdı. Game Of Thornes'u geride bırakan Chernobyl Dzisi hala en çok izlenen yabancı diziler arasında bulunmaktadır.