CNN TÜRK'te Ahmet HAKAN'ın konuğu olan Ak Parti Miletvekili Burhan KUZU'ya konuşmacılardan olan Av. Uğur POYRAZ Kadir TOPBAŞ'ın sağlık sorunları nedeni ile tahliye edilen damadı Ömer Faruk KAVURMACI'yı sordu. 

Özel Hastane Raporu ile Tahliye Olan Kavurmacı için HSYK ne yaptı ?

Konuşmacılardan Uğur POYRAZ ''daha önce tahliye olan gazeteciler için birkaç twit'ten sonra HSYK toplanmış ve o gece haklarında yeniden tutuklama kararı alınmıştı.Bugüne kadar özel hastane raporu mahkemelerde kabul gördü mü ? Onca cezaevinde hasta hemde Adli Tıp Raporları olmasına rağmen tahliye edilmezken Topbaş'ın Damadı neden tahliye edildi ? Daha önce bir gece de toplanan HSYK şimdi neden toplanmadı ?'' sorularını soran Uğur POYRAZ diğerlerinin tahliye olamaması birilerinin desteği olmadığı içinmidir dedi.

HSYK Her Vakit Toplanmaz

Uğur POYRAZ'ın Kadir Topbaş'ın damadının tahliyesini sormasına karşın Burhan KUZU şu cevapları verdi. Hakimin taktiridir ve bu yargının işidir. Uğur POYRAZ'ın ''Fakat öteki tahliyeler için hemen toplanan HSYK neden toplanmadı ? '' sorusuna ise KUZU '' HSYK nın herzaman toplanacak hali yok.'' cevabını verdi. 

Muhalefet Can DÜNDAR'ın tahliyesine neden ses çıkarmadı ?

Yenişafak yazarlarından programa konuk olan Kemal ÖZTÜRK ise araya girerek muhalefetin 15 günlük konu olan Topbaş'ın damadı Kavurmacı'nın tahliyesine ses çıkardığını fakat yurt dışına kaçan Can DÜNDAR'ın tahliyesine ses çıkarmadığını belirtti. Kadir TOPBAŞ'ın Fetö Terör Örgütü üyeliğinden davası devam eden damadı  Ömer Faruk KAVURMACI'nın özel hastane raporu ile sağlık sorunları nedeni  ile tahliyesine tatmin edici cevap verilmediği ve yargı kararı olduğu yönünde cevaplar verildiği görüldü.

Uğur POYRAZ ''Balık baştan kokar''

Konuşmacılardan Avukat Uğur POYRAZ ''Balık baştan kokar.'' sözünü söyleyerek bir taraftan bankaya para yatıran, dershaneye çocuk gönderen veya sendika üyeliği olanlar ya tutuklu yada soruşturması var derken Ömer Faruk KAVURMACI'nın tahliyesinin araştırılmasını rica etti.