Muğla Vali Yardımcısını BİMER'e şikayet eden vatandaşın dosyası, şikayetçi olduğu Vali Yardımcısı Fethi Özdemir'e gönderilmiş. 

Fıkralara konu olacak bir olay yaşandı. Muğla'da yürütülen FETÖ ve diğer usulszülüklerle ilgili soruşturma skandallarına bir yeni iddaa daha eklendi. 

Muğla Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, vatandaşların eski Kaymakam Muammer Köken’in 15 Temmuz ihanet gecesi salayı kestirme talimatı verdiği iddiası üzerine açılan soruşturmada müştekilerden hiç kimseyi dinlememiş. Vatandaşlar, “Vali yardımcısı Kaymakam’ın odasına bir hafta kapandı, müştekilerden kimseyi çağırmadı. Biz şikayet makamı olarak çağırılacağımızı ve dinleneceğimizi düşünüyor ve bekliyorduk. 15 Temmuz gecesi yaşananlarla ilgili tutulan tutanakta imzası olan kimseyi dinlemeden soruşturma yürüten vali yardımcısı, bir haftada vatandaş adına kanaate varmış ve dosyayı kapatmış” dediler.

SORUŞTURMADA USULSÜZLÜK VAR İDDİASI!

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız uzmanlar ise soruşturmanın süreciyle ilgili ciddi bir usul hatası olduğunu dile getirerek “Bu tür soruşturmalarda müştekilerin kesinlikle dinlenilmesi gerekir. Zaten dinlenilmeyecekse neden bu soruşturma başlatılsın? Bu çerçevedeki soruşturmalar şikayetin niteliğine göre adli, idari, mali ve disiplin yönleriyle incelenerek rapor hazırlanır. Ve bu süreç müştekiler dinlenmeden sonlandırılamaz. Ayrıca böyle bir soruşturmanın adli mercilere de iletilmesi gerekirdi” şeklinde görüş bildirdiler.
avaztürk