Birçok gencin merakla beklediği  ''Bedelli Askerlik'' te gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Milletvekillerinin bedelli askerlik ile ilgili merak edilen soruları  yönettiği Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ  konunun gündemde olmadığını söylerken '' Askere alacak bir adam dahi bulamayız.'' dediği iddia edildi.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın milletvekilleri ile gruplar halinde görüşmeleri sürerken, AK Parti Grup  Başkanvekilleri'nin de iktidar vekilleri ile sabah kahvaltısında buluşma kararı aldığı belirtildi. 

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, milletvekillerin sorularını yanıtladı. Bedelli Askerlik ile ilgili gelen soruya karşılık Bozdağ'ın ''Böyle bir ortamda, operasyonlar sürerken bedelli askerlik mümkün değil, kesinlikle  olmaz.'' dediği ifade edildi. 

                      ''ASKERE ALACAK ADAM BULAMAYIZ''

Toplantıda konu ile ilgili bazı milletvekillerinin de '' Bu ortamda bedelli düzenlemesi yaparsak, millet gerekirse elindekini avucundakini satar çocuğunu askere göndermemek için. Askere alacak bir adam dahi bulamayız. '' ifadelerini kulandığı belirtildi.