Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı CHP enel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Onursal  Adıgüzel'in wikipedia'nın ne zaman açılacağını ilişkin soru önergesine yanıt verdi. Bakanlık , ''Türkiye'ye yönelik iftira niteliğindeki içeriklerin kaldırılması sonrası yetkili mercilerce gerekli adımların atılacağı öngörülmektedir.'' ifadesini kullandı.

Bakanlık yanıtında '' Türkiye'yi terör örgütleri ile işbirliği içerisinde göstermeye çalışan içerikleri kaldırmadı için kapatıldığını'' vurgularken şu ifadelere yer verdi.

''Wikipedia'ya bildirilen ve erişimin engellenmesine dayanak oluşturan yasadışı içerikler periyodik olarak kontrol edilmekte ve yetkili merciler ile paylaşılmaktadır. Yapılan son kontroller neticesinde ülkemizi terörü destekleyen ülkeler arasında gösteren hakimlik kararına konu içerikleri muhteviyatının yeterli ölçüde değiştirilmediği görülmüştür. Bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu başkanlığınca süreç titizlikle takip edilmekte birlikte erişim engelleme kararının kaldırılması ile ilgili nihai takdir bağımsız adli mercilerdedir.Türkiye'ye yönelik iftira niteliğindeki içeriklerin kaldırılması sonrası yetkili mercilerce gerekli adımların atılabilecek öngörülmektedir.