KHK ile işe iade edilenler arasında AKP Milletvekili'nin kızıda bulunuyor. AKP Antalya Milletvekili Hüseyin Samani'nin kızı Betül Samani Gökay, 14 Temmuz'da OHAL kapsamına  yayımlanan Türkiye genelinde 7 bin 395 kişinin ihraç edildiği KHK'da yer almıştı. 

AKP Antalya Milletvekili Hüseyin Samani bunun üzerine açıklama yapmış ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde mimar olarak çalışan kızının geçen yıl istifa ettiğini ve bunun üzerine ihraç edilmesinde bir yanlışlık olabileceğini söylemişti. 

Açıklamanın üzerinden 1 ay geçtikten sonra Samani'nin kızı Betül Samani Gökay, yayımlanan KHK ile Ankara Büyükşehir Belediyesi'ndeki görevine iade edildi. 

''GÖREVE BAŞLAMAYACAK''

Resmi Gazete’de yayımlanan son KHK ile görevine iade edilen 57 kişi arasında Betül Samani Gökay da yer aldı. İhraç sonrası bir yanlışlık olduğunu dile getirdiğini anımsatan Hüseyin Samani, yayımlanan KHK ile bu düşüncesinin doğruluğunun ortaya çıktığını söyledi. İhraca itiraz ettiklerini belirten Samani, “İtirazımız düşüncemiz çerçevesinde şekillendi. Sonuçta çok sayıda açığa alınan var. Bugüne kadar açığa alınanlardan 35 bin kişi görevine dönen oldu. Son KHK ile de dönenler oldu. Bunların içinde benim kızım da var. Kızım daha öncesinden istifa etmişti, göreve başlamayacak. Mesele göreve başlama meselesi değil zaten. Maddi olarak kazanacağımız bir şey yoktu. Bizim için önemli olan, durumun öyle olmadığıydı” dedi.

kaynak:sozcu.com.tr