Ahmet Hakan'ın sunduğu 'Tarafsız Bölge'' adlı programa katılan AKP Miletvekili Mehmet Metiner'in anayasa konusunda HDP'den yoğun şekilde evet çıkabileceğini söyledi. Kim neden 'evet' kim neden 'hayır' diyor ? konusunda Başbakan'ın hayırcılar içerisinde Fetö, ve Pkk olduğunu söylemesi tartışıldı. Hayırcılar grubundan Başbakan'ın sözleri eleştirilirken, CHP veya diğer hayırcıları terör örgutleri ile aynı kefeye koyulması yanlış olacagı belirtildi. 

Mehmet Metiner, ise siyaset içerisinde kutupların kulanabileceğini ama CHP'nin terör örgütleri ile aynı kefeye koyulmayacağını yanlız terör örgütlerinin de ''Hayır'' cephesinde olduğunu belirtti. Bunun üzerine karşıt konuşmacılar PKK'nın 'Hayır'' diyeceği belli değil ki bu argümanlarla gidersek bizde sizlere Dolmabahçe ve Özerkliğe cevaz verdiğinizi mi söyleyelim. Bunun yanında MHP AKP cephesinde de ''Hayır'' diyecek olanlar var. 

Mehmet Metiner bunun üzerine sölerinde ''HDP'nin yoğun şekilde ''evet''te verebilir CHP'nin bir kısmıda evet verebilir. Bunu aslında bu şekilde düşünmesek ve ortamı bu şekilde germememiz gerek dedi.