Abd Dışişleri Bakanlığı, Türkiye için vatandaşlarına seyahat uyarısında bulundu. ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un Türkiye'ye yapacağı ziyaretten bir gün önce yayınlandı. 

ABD Dışişleri bakanlığı tarafından yayınlanan uyarıda '' Türkiye'de terörist grupların artan tehdidi nedeniyle '' uyarılırken Güney Doğu'ya gitmelekten kaçınmaları gerektiği vurgulandı. 

Açıklamada ayrıca, ABD'ye bağlı çalışanların seyahat kısıtlamalarının devam ettirildiği ve bunun Adana ve Güney Doğu'yu kapsadığı hatırlatıldı. 

Açıklamada ABD karşıtı söylemlerin ve Reina saldırısı, İnönü Stadyumu yanındaki saldırır hatırlatılırken '' ABD karşıtı söylemlerdeki artışın, bağımsız failleri ABD vatandaşlarına şiddet uygulamak konusunda teşvik edebileceği '' de söylendi. 

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın duyurusunda, Türkiye'deki terör saldırılarının, geniş katılımlı etkinliklerde, turistik bölgelerde, restoranlarda, gece kulüplerinde, ticari merkezlerde, ibadethanelerde, toplu ulaşım aktarma noktalarında ve otobüs, tren, vapur, metro gibi ulaşım araçlarında gerçekleşebileceği ifade edildi. 

kaynak:sputnik